Sitede yer alan tüm yazı, belge ve fotoğraflar “FBBM” Felek Belge Birikim Merkezi’nden alınmıştır. İzinsiz kopyalanması, çoğaltılması ve kullanılması yasaktır. Arşive yazı, fotoğraf ve belge girişleri devam etmektedir.

Yazılar

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ!..

Tarihin penceresinden bakınca daha dün sayılabilecek kadar yakın bir devrin insanlarının yaşayışını, hayatını bilenler, bilebilecek olanlar maalesef azaldı. Hatta pek azaldı… Biz hiç değilse o devrin bir tarafından içine girmiş ve şuurumuzun erken başlangıcından beri görüp işittiklerimizi «hasbel-kader» yazacak bir kaleme, bir sahifeye ve onu okuyacak okur ve dostlara nail olmuşuz.

Bu yazdıklarımızda, hiçbir «tarihî» veya «tahlilî» iddia yoktur. Ben bir ömrün kendi yapraklarını hiçbir ciddi belgelenmeye başvurmadan hatıra geldiği gibi anlattım. Siz bundan ne alabilirseniz alacaksınız. Her sohbetten alınabilen kadar!

Belki bunları daha önce benden veya başkalarından dinlemiş de olabilirsiniz. Yeni nesiller için biraz dar olan bu ihtimale rağmen, bunlar, çoğunuza göre yeni bir şarkıyı bir başka makam ve usulden dinler gibi olacak…

Bu yazıların büyücek bir kısmı, içinde yaşadığımız günleri anlattığım için ister istemez «bana doğru» dur. Elbette benim gözüm ve gönlüm olacaktır… Bundan başkası «içten» olmaz…

BURHAN FELEK