Sitede yer alan tüm yazı, belge ve fotoğraflar “FBBM” Felek Belge Birikim Merkezi’nden alınmıştır. İzinsiz kopyalanması, çoğaltılması ve kullanılması yasaktır. Arşive yazı, fotoğraf ve belge girişleri devam etmektedir.

Basketbol takımımız dün 16-30 yenildi (Tan)

Basketbol takımımız dün 16-30 yenildi (Tan)

Tan

Yayın Tarihi: 08.08.1936

Sayfa: 5

Berlin Olimpiyatları

Basketbol takımımız dün 16-30 yenildi

(Berlin’e giden arkadaşımız Burhan Felek’ten telefonla)

Berlin, 7 Ağustos — Türkiye – Şili basketbol maçı, bugün 350 kişi kadar bir seyirci kütlesi önünde büyük stadyum civarında bir tenis sahasında yapıldı. 30 – 16 yenildik. Haftaymda vaziyet 15 -5 idi.

Şilililer, çok seri ve güzel bir oyun oynuyorlar. Pasları yerden ve akıcı, atışları çok isabetlidir. Bizim takımdan Naili, Sadri, Habip, Rıza, Şeref, Belino ve Sakalak oynadılar. On iki defa serbest atış kaçırdık. Yarın Mısırlılara karşı oynayacağız.

Güreşler

Güreşte öğleden evvel Hüseyin Çekoslovak’a sayı ile mağlûp olarak tasfiyeye uğradı. Yaşar, tek kur’a çektiğinden güreşmeden ikinci devreye geçecektir.

Nuri, Yunanlı Zakharias’ya (Zaharya) sayı ile galip geldi.

Akşam güreşlerinde Saim, Balkan Şampiyonası’nda İstanbul’a gelmiş olan Romanyalı Borlovan’a sayı hesabı ile mağlûp oldu. Büyük Mustafa, Çekoslovak’a sayı hesabı ile galip geldi. Adnan, İsveçliye üç dakikada tuşla mağlûp oldu.

Bu akşamki güreşler

Gece yapılan güreşlerin neticesi şudur:

Çoban Mehmet, Danimarkalıya 5 dakika 58 saniyede tuşla galiptir.

Yaşar, üçüncü devrede, Japon’a 13 dakika 48 saniyede tuşla galiptir.

Hüseyin ve Adnan tasfiyeye uğradılar. Yaşar’ın sıfır, Mustafa’nın 2, Mehmet’in 2, Saim’in 3, Nuri’nin 4 fena puanı var.

Norveç Alman takımını yendi

Berlin, 7 (Arkadaşımız Burhan Felek telefonla bildiriyor) — Bugün Norveç takımı 2 – 0 Alman takımını yendi. İtalya, Japonya’yı 8 – 0 mağlûp etti.

B. Felek